Events

* This information is according to § 3 letter c) of Act 270/1995 provided exclusively in the state language of the Slovak Republic

 

16. 11. 2022, 11:30 - 13:00 - Think Tank Európa: Ochrana plurality a nezávislosti médií na Slovensku a v EÚ
 

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku organizuje v spolupráci s Radou pre mediálne služby diskusiu zo série Think Tank Europa. Témou podujatia je diskusia o novej iniciatíve Európskej komisie – Európskom akte o slobode médií (EMFA). Návrh nariadenia obsahuje záruky proti politickému zasahovaniu do redakčných rozhodnutí a proti sledovaniu novinárov. Kladie dôraz na nezávislosť a stabilné financovanie verejnoprávnych médií, ako aj na transparentnosť vlastníctva médií a prideľovania štátnej reklamy.

Diskusia sa uskutoční v stredu 16. novembra v priestoroch Európskeho informačného centra v Bratislave, so začiatkom o 11:30 hod. Akcia bude streamovaná na facebookovej stránke Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a do diskusie bude možné zapojiť sa online cez aplikáciu slido.com a #SlobodaMedii.

Na úvod diskusie vystúpia podpredsedníčka Európskej komisie Věra Jourová zodpovedná za hodnoty a transparentnosť a Luboš Kukliš, bývalý predseda Európskej platformy regulačných orgánov (EPRA).

Diskutovať budú aj:
•    Radoslav Kutaš, štátny tajomník Ministerstva kultúry SR;
•    Beata Balogová, šéfredaktorka denníka SME;
•    Luboš Machaj, generálny riaditeľ RTVS.

Podujatie bude moderovať Vladimír Šucha, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.
Podujatie sa bude konať v slovenskom jazyku bez tlmočenia.